Film / Fotoğraf / Moda Çekimi
·
Gösteri
·
Kurumsal Etkinlik
·
Kutlama / Parti / Tören
·
Toplantı
/ İstanbul / Beyoğlu / Grand Pera Emek Sahnesi

Genel Bilgiler

Misafir Sayısı: Maksimum 540 Kişi

Masa Düzeni

Uygun Değil

U Masa Düzeni

Uygun Değil

Sınıf Düzeni

Uygun Değil

Tiyatro Düzeni

Uygun

Ayakta

Uygun Değil

Mimarlığını Rafael Alguadiş’in üstlendiği Sinema 1924 yılında açılmış, ilk adı olan “Melek”i, film perdesinin iki yanına yerleştirilmiş, sarı-turuncu renkli “art nouveau” tarzı melek heykellerinden ve zorunlu olarak sinemaya giriş için kullanılan Melek Apartmanı’ndan almıştır.

Son 20 yıldır İstanbul Film Festivali’nin ana mekânı olarak hizmet veren Emek Sineması, işletmecilerinin tüm çabalarına rağmen, fiziksel yetersizlikler ve sinemaseverlerin ilgisizliği gibi nedenlerle Temmuz 2009’da kapılarını kapatmak zorunda kaldı.

Daha sonra yapılan çalışmalarla birlikte Emek Sineması’nın, tarihi Cercle d’Orient binasının aslına uygun bir şekilde yeniden İstanbul’a kazandırılması, Emek Sineması’nın taşınarak sürdürülebilir ve sağlıklı bir zemine kavuşturulması hedeflenerek renovasyonu, 1924 yılındaki orijinal projeye birebir uygun olarak gerçekleştirildi.

Sinema sunum teknikleri açısından en yüksek teknolojik donanımı sunan Emek Sineması, hepimizin sineması olarak sinemaseverlerle yeniden buluşturuldu.

540 kişi kapasiteli Melek Sinemasının en önemli özelliği, salonun enine değil, dikine olmasıdır. Üç bir yanından perdenin rahatça izlenmesini sağlayan bu mimari tasarım, Melek Sinemasını benzerlerinden ayırıyordu. Barok ve rokoko bezemelerle oya gibi işlenmiş salonun özellikle altın yaldızlı tavan ve duvar bezemeleri özenli bir işçiliğin ürünü olarak dikkat çeker.

Müsait GünlerHaftanın Her Günü Müsait.
Tatil Günleri Müsaitlik Durumu

Adres

Hüseyinağa Mahallesi İstiklal Caddesi 56/58 Grand Pera AVM 5. Kat Beyoğlu/İstanbul
Haritada Görüntüle

HizmetlerÜcretsiz Hizmetler

WiFi Ücretsiz
Projeksiyon&Perde Ücretsiz
Teknik Ekipman Ücretsiz

Ücretli Hizmetler

Catering
Yüksek Kota + Hız


Konum