Film / Fotoğraf / Moda Çekimi
·
Gösteri
·
Kurumsal Etkinlik
·
Kutlama / Parti / Tören
·
Toplantı
/ İstanbul / Sarıyer / Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi

Genel Bilgiler

Misafir Sayısı: Maksimum 350 Kişi

Masa Düzeni

Uygun

U Masa Düzeni

Uygun

Sınıf Düzeni

Uygun

Tiyatro Düzeni

Uygun

Ayakta

Uygun

1920-1970 arası döneme ait 60’ın üzerinde otomobilin sergilendiği, klasik otomobil tutkunlarının mekanı olarak bilinen Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi, dekorasyonu ve barındırdığı eşsiz güzellikteki koleksiyonuyla toplantı, kurumsal etkinlik, kutlama, doğum günü partileri ve özellikle düğünler için kusursuz hizmet veren alternatif bir mekan olarak öne çıkıyor.

Türkiye’nin sayılı klasik otomobil müzelerinden biri olan Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi’nde her biri ayrı bir hikayeye sahip olan otomobillerin yanı sıra o dönemi yansıtan aksesuar ve otomobil parçaları da yer alıyor. 2 bin metrekarelik bir alana kurulu olan müze zamana karşı direnen, yaşayan otomobillerin sergilendiği, dönemin eğlenceli müzikleri eşliğinde gezilebilen bir kültür durağı.

Aynı zamanda mekanın aydınlatılmasında da önemli rol oynayan neon reklam panoları, jant kapağı koleksiyonu ve dev reklam panolarıyla yakalanan müzenin iç dekorasyonundaki ahenk dikkat çekiyor. Amerikan klasiklerinin sergilendiği A Blok’un ortasında 50’li ve 60’lı yılların Amerika’sında sıkça rastlanan fast-food restoranların birebir kopyasının yer aldığı bir bar bölümü bulunuyor. Aynı bölümün arkasındaki maket otomobil koleksiyonu da müzenin gözde bölümlerinden biri. Avrupa otomobillerinin sergilendiği B Blok’un üst katında ise Avrupa zevkini yansıtan, daha sıcak dokulardan oluşan English Pub’da müze amacına uygun bir kütüphane, piyano, koleksiyon değeri olan eşyalar ve minik bir klasik otomobil yarış pisti yer alıyor.

Ek Bilgiler
Maksimum Misafir Sayısı (Oturmalı/Ayakta): Oturmalı : 250, Ayakta 350
Otopark: 10 araca kadar ücretsizdir.
Kurulum/Söküm süresini ücretlendirileceği durumda, aynı gün yapılan kurulum ve sökümlerden ücret alınmamaktadır. Bir gün önceden yapılan kurulumlar için ücretlendirme kira bedelinin % 10’u kadar ücret alınır.

 

Müsait GünlerHaftanın Her Günü Müsait. (Resmi tatil günleri dışında.)
Tatil Günleri Müsaitlik Durumu

Adres

Ferahevler Mah. Nuri Paşa Cad. No:107, Sarıyer / İstanbul
Haritada Görüntüle

HizmetlerÜcretsiz Hizmetler

Vestiyer Ücretsiz
Otopark Ücretsiz

Ücretli Hizmetler

Kahve
Teknik Ekipman
Özel Otopark


Konum