Ara
Mekan Ekle
EN

Site Kullanım Şartları

Site Kullanım Şartları
1)      Kullanım Koşulları Bu site, internet kullanıcısının aşağıdaki koşulları kabul etmesi halinde kullanımına sunulmuştur. “www.meetzon.com” web sitesini/platformunu kullanan her kullanıcı bu koşulları kabul etmiş sayılır.

2)      Telif Hakları a. www.meetzon.com sitesinin tüm hakları AHMET ÖZYİĞİT’e aittir. www.meetzon.com sitesinin içeriğinde bulunan tüm yazılım ürünleri, ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları ve yazı, makale, fotoğraf, resim, doküman ve benzeri fikir ürünleri Telif Hakları ile ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. Bu ürünlerin hiçbiri, AHMET ÖZYİĞİT’in yazılı izni olmadan kullanılamaz. Bu ürünlerin herhangi bir amaçla kopya edilmeleri, tekrar üretilmeleri, habersiz ve izinsiz kullanımları ve dağıtımları kanuni olarak yasaklanmıştır. b. İşbu sitenin/platformun ziyaret edilmesi veya bu platformdaki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez. c. Sitede/platformda yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Platformun bütünü veya bir kısmı izinsiz olarak kullanılamaz.

3)      Kişisel ve Ticari Olmayan Kullanım Sınırları Bir nüshaya kadar izin verilen kişisel ve ticari amaçlı olmayan çoğaltmalarda, AHMET ÖZYİĞİT’in ticari marka veya telif hakkı sahibi olduğunun belirtilmesi zorunludur.

4)      Kullanıcı Yükümlülükleri

a)       Kullanıcı sitede/platformda sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunu, platformdaki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; bağlı olduğu yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunu, bu sözleşmeyi okuduğunu, anladığını ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunu kabul etmiş sayılır.

b)      İşbu sözleşme taraflara sözleşme konusu platform ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler ve taraflar işbu sözleşmeyi kabul ettiklerinde bahsi geçen hak ve yükümlülükleri eksiksiz, doğru, zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dâhilinde yerine getireceklerini beyan ederler.

c)       Kullanıcı, platformun kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder.

d)      Kullanıcı, platform içindeki faaliyetlerinde, platformun herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda platform yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.

e)      Platform üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır.

f)        www.meetzon.com sitesine üye olan kullanıcı, verdiği tüm bilgilerin doğruluğunu garanti eder. Kullanıcı, kendisine ait kullanıcı adı ve şifreyle yapılan tüm işlemlerden ve bu işlemlerden dolayı doğabilecek tüm sonuçlardan sorumludur. Kullanıcı, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve Kullanıcı bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir.

g)       Kullanıcı, kendi şifre ve kullanıcı adını bir başkasına vermemeyi taahhüt eder. Kullanıcı, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden AHMET ÖZYİĞİT sorumlu tutulamaz.

h)       www.meetzon.com her an güncellenen bir site olmasına karşın, site üzerindeki alan/hizmet bilgileri, fiyatlar, ödeme koşulları ve kampanyalar temsilidir. Tipografik ya da geç güncellemelerden kaynaklanan eksik ya da hatalardan AHMET ÖZYİĞİT sorumlu tutulamaz. Yapılan rezervasyonlarda her ürün ve ürün sağlayıcının kendi koşulları geçerlidir. Kullanıcı, bu ürünlerden herhangi birine rezervasyon yaptırmak isterse, rezervasyon yaptırdığı ürünün ait olduğu hizmet verenin rezervasyon anındaki koşullarını kabul etmiş sayılır.

5)      Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılar (Linkler) www.meetzon.com sitesinde direkt ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. www.meetzon.com sitesi üzerinden bağlanılan diğer sitelerin içerikleri, bağlanılan sitelerin sorumluluğu altındadır. Bu sitelerin içeriklerinden, bu sitelerle ilgili doğabilecek hiçbir sorundan AHMET ÖZYİĞİT sorumlu tutulamaz.

6)      Kullanıcıların www.meetzon.com’a Yollayacakları Bilgiler a. www.meetzon.com internet sitesinde; kullanıcılar tarafından internet üzerinden doldurularak gönderilen formlar, www.meetzon.com’un temsilci kadrosuyla bir araya gelerek mesajlaştıkları chat ve Öneri-Şikayet sayfaları bulunur. Kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerikleri kullanma, ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Bu tür form ve sayfalar www.meetzon.com sitesinin sahibi AHMET ÖZYİĞİT’in ürünleri sayıldığından başka Internet sayfalarında kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. b. İnternet kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.

7)      Hizmet alımı güvenliği

a)       www.meetzon.com aracılığı ile hizmet alımı veya kiralama yaparken kullandığınız kişisel bilgileriniz hem online hem de offline durumundayken koruma altındadır. Üyelik ve rezervasyon işlemleri gerçekleştirirken verilen bilgiler güvenlik sistemiyle korunmaktadır. Müşteri bilgileriniz üçüncü şahıslarca görülmesi mümkün olmayıp, üçüncü kişilerin müdahale imkanı bulunmamaktadır. Bu güvenliğin sağlanması amacı ile üyelik işlemleri sırasında güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu, kırılması mümkün olmayan bir şifreleme sistemi olup, uluslararası bir standarttır. www.meetzon.com üzerinden işlem yaparken kullanmış olduğunuz bilgileriniz ve işlemlerinize ait tüm bilgiler de şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat dahilinde kullanılabilir. Üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez; sadece ilgili bankanıza iletilir.

b)      Platform üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. Kişilere açıklanmayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi Kullanıcı’yı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır.

c)       Kullanıcı, sadece tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında kullanılması ile sınırlı olmak üzere, Platformun sahibi olan firmanın kendisine ait iletişim, portföy durumu ve demografik bilgilerini iştirakleri ya da bağlı bulunduğu grup şirketleri ile paylaşmasına muvafakat ettiğini kabul ve beyan eder. Bu kişisel bilgiler firma bünyesinde müşteri profili belirlemek, müşteri profiline uygun promosyon ve kampanyalar sunmak ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.

d)      Gizli Bilgiler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

8)      Hak ve Sorumluluklar

a)       www.meetzon.com ve sahibi AHMET ÖZYİĞİT, sitede bulunan tüm içeriğin doğruluğunu kontrol etmek için elinden gelen çabayı sarf etmektedir. Fakat www.meetzon.com ve sahibi AHMET ÖZYİĞİT site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz. www.meetzon.com sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir rezervasyon, satış veya bilgi hatasından dolayı www.meetzon.com sitesi ve sahibi AHMET ÖZYİĞİT’e sorumluluk yüklenemez.

b)      www.meetzon.com ve sahibi AHMET ÖZYİĞİT sitenin kullanımından doğabilecek direkt veya dolaylı hiçbir maddi-manevi zarardan sorumlu tutulamaz.

c)       AHMET ÖZYİĞİT, fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.

d)      AHMET ÖZYİĞİT, dilediği zaman platformda sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

e)      AHMET ÖZYİĞİT, tarafından sunulan hizmetler “OLDUĞU GİBİ” VE “MÜMKÜN OLDUĞU” temelde sunulmakta ve pazarlanabilirlik, belirli bir amaca uygunluk veya ihlal etmeme konusunda sarih veya zımni kanuni veya başka bir nitelikte hiçbir garanti vermemektedir.

9)      Yasak durumlar

a)       HİZMET ALAN, kiralama ve hizmet sözleşmesini imzalarken bu sözleşmeye konu kiralama ve hizmetin herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutmayacağını, siyasi, cinsel veya uygunsuz içerikli olmayacağını, ırk, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep gibi ayrım yaparak hizmet verilmeyeceğini; hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunulmayacağını, kanun ve ahlaka aykırı olmayacağını kabul ve taahhüt eder.

b)      Yasak durumlar başlıklı maddenin “a” bendine uyulmaması halinde HİZMET ALAN, bu hizmet sözleşmesi için ödediği parayı iade alamayacağını kabul eder ve paranın iadesi konusunda herhangi bir talepte dahi bulunmayacaktır. Ayrıca ARACI ve HİZMET VEREN bu yasağın aşılması halinde bu yasak ile ilgili kendisine gelen bir zarar, ceza vs. olması halinde HİZMET ALAN, bu zarar ve cezayı da karşılayacaktır. Böyle bir durum olması halinde ARACI veya HİZMET VEREN, HİZMET ALAN’ın ve alanda toplananların derhal kiralama alanını boşaltmasını isteyecek aksi halde adli birimlerin desteğine başvurabilecek ve HİZMET ALANı ve bu yasağı aşan şahısları adli birimlere, Polis, Jandarma ve Savcılığa şikayet edebilecektir.

10)   Mücbir Sebep Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte “Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır.

11)   Tebligat İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, www.meetzon.com da belirtilen e.posta adresi ve kullanıcının üyelik formunda belirttiği e.posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.

12)   Uyuşmazlıkların Çözümü İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul (Çağlayan) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. 13. Kullanıcı www.meetzon.com sitesini kullanmaya başladığı andan itibaren bu koşullar yürürlüğe girer. AHMET ÖZYİĞİT bu koşulları dilediği zaman değiştirme hakkına sahiptir. Copyright(c) AHMET ÖZYİĞİT www.meetzon.com sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma AHMET ÖZYİĞİT’e aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.